• 1
  • 2
Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2021    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Wyróżnienie dla Mieszkanki Namyślina Pani Krystyny Mierzejewskiej

wernisaz

Z okazji otwarcia Dorocznego Przeglądu Plastyki Myśliborskiej w Muzeum Pojezierza Myśliborskiego, swoje prace wystawiło wielu znamienitych artystów amatorów z terenu Gminy Myślibórz oraz artystów zaproszonych gościnnie. Na wystawie można było obejrzeć prace 29 artystów – płótna malarskie, prace w technice akwarela, pastele, niepowtarzalne rzeźby i witraże.

 

Gminę Boleszkowice reprezentowała lokalna utalentowana malarka z Namyślina, Pani Krystyna Mierzejewska. Pani Krystyna otrzymała podziękowanie Dyrektora Muzeum Pojezierza Myśliborskiego – Pani Magdaleny Szymczyk, za udział w dorocznym przeglądzie, które wręczył Burmistrz Myśliborza – Pan Piotr Sobolewski. Prezes Myśliborskiego Klubu Plastyka – Pan Bogdan Markowski, w imieniu Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Artystycznych w Warszawie, Związku Rzemiosła Polskiego, wręczył Mieszkance Naszej Gminy, dyplom uznania za propagowanie i działalność na rzecz sztuki.

W swoim przemówieniu, wyróżniona, niejednokrotnie powtarzała, że w każdej pracy artysty jest dusza i tajemnica. W imieniu Władz Gminy Boleszkowice dla Pani Krystyny Mierzejewskiej serdeczne gratulacje z życzeniami uczenia wrażliwości duszy na sztukę oraz zachęcania do zgłębiania jej tajemnic, wszystkich dookoła.